Kadın Yaşam - Soru-Cevap
 

 

 
 
Ana SayfaKayıtŞartnameJüri RaporuSoru-Cevapİletişim
Soru-Cevap

FINDIKLI KADIN YAŞAM AHŞAP HEYKEL YARIŞMASI

SORU-CEVAP

SORU 1.  Merhabalar. Yarışmada yapmak istediğim çalışma çok detaylı ve oyma motiflerden oluşacağı için küçük maketini yapmak imkansız gibi bir şey. Onun için maket yerine bu çalışmamın çizimini göndersem kabul olur mu ? Saygılar..

CEVAP 1: Çizim heykel hakkında izlenim oluşturmak için genellikle yeterli olmamaktadır. Bu nedenle heykelin bitmiş halini/genel biçimini gösteren bir maket yapılmalıdır. Motifin hangi ölçek ve derinlikte uygulanacağının görülmesi açısından maketin bir yerinde motif gösterilmelidir. Heykel hakkında fikir veren bir maket ve üzerinde yer alacak desenler hakkında da detaylı bir çizim olmalıdır. 

SORU 2.   İyi günler. Yarışmaya katılmak üzere kayıt yaptım. Kazanmam durumunda büyük boyutlu heykelimi yapmak üzere dekopaj testeresi vb. büyük boyutlu makinelerin Fındıklı'ya getirilmesi gibi bir zorunluluğum olacak mı? Tam olarak hangi aletlerin tarafınızdan bulundurulacağını öğrenmek istiyorum.

CEVAP 2: Büyük boyutlu makinelerin Fındıklı'ya getirilmesi gibi bir zorunluluk olmamakla birlikte, ahşap biçimlendirme için kullanılan ıskarpela, tokmak vb. el aletlerini temin etmesi katılımcıdan beklenmektedir. Büyük boyutlu makineler tarafımızca karşılanmayacaktır ancak el aletlerinin Fındıklı’ya getirilmesi için kargo ücretleri talep edilen doğrultuda kurum tarafından karşılanacaktır.


Toplam Görüntülenme : 1117